Twitter jargonu: DM – “Direct Messages” Nedir, Nasıl Kullanılır?

06 Mayıs 2010

(KB/sn) Twitter

Twitter Rehberi: Twitter nedir, ne işe yarar? DM – Direct Messages nedir?

Twitter mesajları herkese açık olmakla birlikte, sistem özel mesajlaşma imkanı da sağlamaktadır. Bu mesajlara “direct message” (direkt mesaj) adı verilmektedir ve bu mesajlar da 140 karalter ile sınırlıdır. Bu mesajların püf noktası, DM gönderebilmek için alıcının sizi takip (follow) ediyor olması gerekir. Ancak sizin takip ettiğiniz ama sizi takip etmeyen bir kişi de size DM gönderebilir.


İletişime açık olduğunuzu göstermek için, size hitaben yazılan @ mesajlarına cevap vermenizi öneririm. Kendiniz ile ilgili yazılan @ mesajlarını görmek için Twitter web sitesinde sağ menüdeki “Home”un hemen altında “@SizinTwitterKullanıcıAdınız” linkine tıklamanız yeterli. Burada tüm direkt mesajlarınızı okuyabilirsiniz. Bu mesajların üstüne gelerek, size hitaben yazılmış mesajlara cevap da verebilirsiniz.

Direct Messages (DM)

Yine bu yerden dilediğiniz kişiye DM gönderebilirsiniz. Mesaj yazmak için yukardaki mesaj kutusunu kullanınız. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi ise mesaj kutusunun hemen üstündeki kısımdan seçebilirsiniz.

Direct Messages (DM)

Ayrıca Twitter web sitesinden ya da cep telefonunuzdan mesajınızın önüne “d” yazarak ve hemen ardından göndermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını ekleyerek (@ işareti kullanma!) DM yazılabilir.

Direct Messages (DM)Paylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 3 Geri izlemeleri gönder }

@Mesajları Nedir, Nasıl Kullanılır?
23 Temmuz 2010, 19:35
twitter takipçi sayısını arttırmak
10 Ağustos 2010, 13:25
Türkçe Twitter
01 Kasım 2010, 14:03

{ 3 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

leyla 09 Ekim 2013, 20:58

tanımadığımız kişilerden mesaj alma durumunu nasıl engelleriz ?

Cevapla

semih çalkı 23 Haziran 2011, 14:34

diyelim birine direck mesaj gönderdim bu mesajda ismimi belirttim bu isim google de arandığı zaman gözüküyormu yoksa saklı mıtutuluyor

Cevapla

webucu.net 06 Aralık 2011, 20:43

google’ın çok çeşitli parametreleri vardır arama listesinde çıkan sonuçlar için ve bu parametreler tam ve kesin olarak google tarafından yayımlanmaktadır. sorunun cevabı ise, evet google’da çıkma ihtimali var.

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı