Facebook’ta Arkadaş Ekleyemiyorum

07 Eylül 2010

(KB/sn) Facebook

Facebook hesabınızda arkadaş eklemede problem yaşıyorsanız, öncelikle bazı kullanıcılarının gizlilik ayarlarını “Arkadaş Olarak Ekle” bağlantısını görmenizi engelleyecek şekilde düzenlemiş olabileceklerini unutmayın. Yani bazı kullanıcılar, “Arkadaş Olarak Eklenmek” istemedikleri için, bu fonksiyonu diğer kullanıcılara kapatabiliyorlar. Böyle bir durumda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmaktadır. Ayrıca bilinmesi gereken diğer bir nokta ise, belirli bir kullanıcıya bir arkadaşlık isteği gönderdikten sonra bir tane daha gönderemezsiniz.

Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaşlarıyla ve kişisel olarak tanıdıkları diğer kişilerle iletişimde ve paylaşımda bulundukları bir platformdur. Facebook’ta yabancılarla iletişim kurmaya çalıştığınızda, bu durum Facebook’un misyonuna zarar verir ve diğer Facebook üyelerini rahatsız edebilir.

Facebook’ta arkadaş eklemeniz engellendiyse, bu yakın zamanda hesabınızdan gönderilen arkadaşlık isteklerinin bir çoğunun yanıtlanmamış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yani gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerinin kabul edilmemesi, insanların sizin arkadaşlık isteklerinize onay vermemesi Facebook tarafından fark edilir ve şüheli bulunur. Yabancı kişilerden arkadaş olmayı istemiş olmanızın yanı sıra Facebook kullanıcılarının istenmeyen davranış olarak şikayet ettiği başka davranışlarda bulunmanız da bir sebep olabilir. Bu özelliği tekrar kullanmanıza izin verildiğinde, hesabınıza ilave sınırlamalar koyulmasını önlemek için sadece tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermenizi öneririm.

Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı Facebook Koşullarına aykırı bir davranış oluşabileceği göz önüne alınarak, bu özelliği kullanmanız geçici olarak dondurulmuş olabilir.


Bir süre Facebook hesabınızı kullanmayın veya eklediğiniz kişilerin sizi kabul etmelerini bekleyin. Normal şartlarda 10 ile 15 gün arasında “Arkadaş Ekleme” opsiyonunuz kendiliğinden düzelecektir. 15 gün süresince hiç bir arkadaş ekleme isteği ve mesaj gönderiminde bulunmayın!

Aman dikkat, hata aldığınız kişi ya da kişileri ısrarla eklemeye çalışmanız durumunda Facebook hak ve sorumluluklarını yerine getirmediğiniz sayılır ve hesabınız kapatılabilir (suspend).

Facebook Arkadaş Ayarları İle İlgili Diğer YazılarPaylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 2 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

karasovalye 29 Eylül 2010, 17:34

Bu kullanıcıyı kişisel olarak tanıyor musun? Facebook’un kötüye kullanılmasını önlemek amacıyla, bu istek gönderilemez. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım Merkezi’ni ziyaret et. Bu mesajı bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan, sorunu bildirebilirsin. arkadaşlarımı ekledigimde bu yazı çıkıyo acil yardım gerekiyo

Cevapla

webucu.net 30 Eylül 2010, 15:55

Merhaba,

Muhtemelen çok fazla insanı, üstelik bir kısmını tanımadığın kişileri arkadaş olarak eklemeye çalışıyorsun. Gönderdiğin tüm arkadaşlık taleplerinin onaylanmaması Facebook’ta şüphe uyandırır ve tanımadağın kişilere arkadaşlık talebi göndermen istenmez.

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı