Facebook Şifrem Çalındı

03 Ekim 2010

(KB/sn) Facebook

Eyvah! Facebook Şifremi Kaybettim!

Eğer Facebook şifrenizin başkalarının da eline geçtiği düşünüyorsanız ya da Facebook hesabınızda sizin adınıza yapılan bir takım hareketler (değişiklik, yazı vb.) görüyorsanız, bir an önce aşağıdaki önerileri yapmalısınız.

1. Virüsten koruma yazılımı çalıştırın:

Bilgisayarınız bir virüs veya zararlı yazılımdan etkilendiyse, bu zararlı programları kaldırmak ve bilgilerinizi güvenli tutmak için virüsten koruma yazılımı çalıştırmanız gerekir.

2. Facebook Şifrenizi Değiştirin:

Şifrenizi biliyorsanız ve değiştirmek istiyorsanız, “Facebook şifre değiştirme” Hesap sayfasındaki Ayarlar sekmesinden yapılmaktadır. Şifrenizi hatırlamıyorsanız, buraya tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Yeni seçeceğiniz şifrenin güvenlik düzeyinin yüksek olmasına özellikle çok özen gösterin. Güvenli şifre oluşturmak için aşağıdaki yazıdaki önerileri dikkate almalısınız.

Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?


3. Asla şüpheli bağlantılara tıklamayın:

Hesaplarına virüs giren arkadaşlarınızın Facebook yoluyla istemeden spam, virüs veya zararlı yazılım göndermesi mümkündür. Bu tür materyallere tıklamayın ve ne olduğunu bilmediğiniz hiçbir “.exe” dosyasını bilgisayarınızda çalıştırmayın. Yalnızca Facebook.com etki alanındaki resmi sayfalara giriş yapın. Örneğin, “www.facebook.ornek.com” adresi, “www.facebook.com” etki alanındaki resmi bir Facebook sayfası değildir, ancak “facebook.com” etki alanını taşıyan “www.facebook.com/ornek” sayfası, resmi bir Facebook sayfasıdır. Şüphe duyduğunuzda, resmi Facebook sitesine dönmek için tarayıcınıza “facebook.com” yazmanız yeterlidir. Ayrıca, önemli güvenlik uyarıları ve koruma özellikleri içereceğinden ve e-dolandırıcılık yaptığından şüphelenilen bir internet sitesini ziyaret ettiğinizde sizi uyarabileceğinden tarayıcınızın son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca e-dolandırıcılık ve nasıl önleneceği hakkında http://www.antiphishing.org/consumer_recs.html ve http://onguardonline.gov/phishing.html adreslerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Paylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 1 Geri İzleme }

Facebook Hesabım Kapatıldı
11 Ekim 2010, 09:42

{ 12 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

şevval 14 Aralık 2011, 15:04

bence siz hiç kimseye şifrenizi vermeyin ben anneme bile vermem o bizim özel sayfamız en iyi arkadaşı bile olsa yalan söyleyip değiştirebilir ben hiç kimseye şifremi vermiyorum

Cevapla

sude 12 Kasım 2011, 18:30

admin bi arkadaşım bana nerede yaşıyosun ve annenin doğum yerini sordu ve bende cvp verdim sonra bi daha giriş yapamadım bana yardımcı olurmusunuz lütfen:(?

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:15

muhtemelen hesabın çalınmış, burayı oku: http://www.webucu.net/facebook/facebook-hesabim-calindi/

Cevapla

pinar çelik 11 Ağustos 2011, 14:07

face şifremi unuttum bana yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla

webucu.net 17 Ağustos 2011, 18:13
ömürcan 16 Ekim 2010, 12:41

nolur bulun

Cevapla

ömürcan 16 Ekim 2010, 12:42

ok

Cevapla

webucu 16 Ekim 2010, 19:57

Sanirim sorunun halloldu…

ömürcan 16 Ekim 2010, 12:38

şifrem kayıp

Cevapla

ayşegül 15 Ekim 2010, 05:30

şifremi arkadaşım istedi ve ondan sonra girdiğimde şifrem onaylanmadı

Cevapla

webucu 16 Ekim 2010, 19:52

Sifreni kesinlikle hic kimseye vermemeni oneririm. Sifreni kullanan kisi Facebook kullanim sartlarina aykiri bir durum yaparsa, hesabin surekli olarak kapatilabilir. Yukaridaki yazida sifreni yenilemen icin verilen linki kullanabilirsin.

Cevapla

şevval 14 Aralık 2011, 15:08

ya niye şifreni veriyorsunki herkes böyle birşey yapabilir ben en iyi arkadaşım bile olsa ona güvenmem ve şifremi vermem

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı