Facebook Hesabım Engellendi

12 Ekim 2010

(KB/sn) Facebook

Facebook’ta Engellenme Ne Demektir?

Belirli bir özelliği kullanamıyor, ancak hesabınıza hala erişebiliyorsunuz, Facebook bu özelliği kullanmanızı size özel olarak engellemiştir.

Facebook‘un, başka kullanıcıların rahatsız edici veya kötü amaçlı olduğunu düşünebileceği davranışları durdurmak için ilkeleri vardır. Örneğin Facebook sistemi bir kullanıcının kısa bir süre içinde, yavaşlaması yönünde uyarılmasına karşın sürekli arkadaş eklediğini tespit ederse, o kullanıcı engellenir. Hesabınız engellendiyse, hala Facebook’a giriş yapabilirsiniz ancak arkadaş ekleyemez veya belirli bir özelliği geçici bir süreyle kullanamazsınız.

Facebook’ta belli bir özelliği kullanmam engellendi!

Facebook‘un, başka kullanıcıların rahatsız edici veya kötü amaçlı olduğunu düşünebileceği davranışları durdurmak için ilkeleri vardır. Niyetiniz bu olmasa da, Facebook sistemleri kısa bir süre içinde aynı özelliği defalarca kullandığınızı belirlerse, önceki uyarıları dikkate almadığınız için hesabınız geçici olarak engellenir. Engelleme ile ilgili bilmeniz gerekenler:

* Bu engelleme birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.
* Engellenmiş olduğunuz halde bu özelliği kullanmayı denemeniz halinde, engellemenin süresi uzatılır.
* Bu engelleme kaldırılana dek sabırlı olun ve bu özelliği bir kaç gün kullanmaktan kaçınarak engellemenin kaldırılmasını bekleyin.
* Bu özelliği yeniden kullanmanıza izin verildikten sonra, bu kullanımı önemli ölçüde azaltmanız ve bu tür davranışlardan kaçınmanız gerekmektedir. Sitenin kötüye kullanımının devam etmesi başka engellemelere ve hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına neden olabilir.

Ne yazık ki, Facebook uygulanan oran sınırları hakkında detaylı bilgi veremez. Belirli bir sayı eşiğinde uyarılmadığınızı, bu eşiğin hız, süre ve miktar gibi farklı etkenler tarafından belirlendiğini unutmayın.


Facebook’ta mesaj göndermem engellendi.

Bu durumda, Facebook, kötü amaçlı sayılabilecek oranda mesaj gönderdiğinizi belirlemiştir. Bu engellemelerin birkaç saatten birkaç güne kadar sürebileceğine lütfen dikkat edin.

Tekrar mesaj göndermenize izin verildiğinde, kaç tane ve ne hızda mesaj gönderdiğinize bağlı olarak, yeniden bir engellemeyle karşılaşabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Yeni bir yazışma başlatırken veya bir mesajı yanıtlarken de engellenmek mümkündür. Son olarak, eski mesajları silmeniz, daha fazla mesaj göndermenize olanak sağlamayacaktır. İleride, sınıra tekrar gelmekten kaçınmak için lütfen dikkatli davranın. Bu tür özelliklerin daha fazla kötüye kullanılmasının hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına sebep olabileceğini lütfen unutmayın.

Arkadaşlık isteğim neden iletilmedi?

Facebook’ta arkadaş eklemeniz engellendiyse, bu büyük olasılıkla yakın zamanda gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerinin birçoğunun yanıtlanmamış olmasından kaynaklanıyordur. Bunun nedeni yabancılara arkadaşlık isteği göndermeniz veya Facebook üyelerinin kötü amaçlı olduğu yönünde şikayet ettiği diğer davranışlar olabilir.

Yakında yine arkadaş eklemenize izin verilecek. Sadece kişisel olarak zaten tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermeyi unutmayın. Aksi halde, hesabınıza ek sınırlamalar koyulabilir. Facebook üyesi olarak “arkadaşlık isteği” gönderme ile ilgili bu yazıdaki uyarılara dikkat ediniz.

Facebook telefon numaramı vererek kimliğimi onaylamamı neden istiyor?

Bu, Facebook‘un iletişimde ve paylaşımda bulunmak için gerçek kimliklerini kullanan insanlardan oluşan bir topluluk olarak kalmasını sağlamak için alınan bir güvenlik önlemidir. Şifrenizi kaybetmeniz durumunda, hesabınıza erişmek için cep telefonu numaranızı da kullanabileceksiniz.

Facebook hesabınıza erişmek için, cep telefonu numaranızı eklemek üzere sitedeki talimatları izlemeniz yeterlidir. Sorun yaşıyor veya onay işlemini tamamlayamıyorsanız, buraya tıklayarak sorunu bildirebilirsiniz.

Paylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 1 Geri İzleme }

Arkadaşımın Facebook Hesabı Engellendi / Kapatıldı
18 Ekim 2010, 07:07

{ 0 yorum… Bir tane ekle }

Önceki Yazı

Sonraki Yazı