Facebook Haber Kaynağı Ayarları – 3

14 Ağustos 2010

(KB/sn) Facebook

Facebook Haber Kaynağı Ayarları ile ilgili daha önce 2 yazı yayımlamıştık. Aşağıdaki linklerden daha önceki yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağı ile ilgili tüm bilgilere bu yazılarda ulaşabilirsiniz. Eğer yaşadığınız sorunlara bu yazılarda ya da aşağıda cevap bulamadıysanız, aşağıdaki yorum kutucuğuna sorularınızı yazın, size en kısa sürede ilgili cevabı döneceğiz.

Bu yazımızda Haber Kaynağı ayarları ile ilgili ipuçlarına ve püf noktalarına devam ediyoruz.

Facebook Haber Kaynağı Ayarları – 3

Eğer bazı arkadaşlarınızın haberleri Haber Kaynağı’nda gözükmüyor ise sayfanın altındaki “Seçenekleri Düzenle”ye tıklayarak Haber Kaynağı’nda kaç arkadaşınızın gösterileceğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer ana sayfanızda gözüken içerikleri organize ve kontrol etmek isterseniz, sol gezinti menüsündeki panoları kullanarak, göreceklerinizi belirli türdeki içeriklere göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin, sadece arkadaşlarınızın durum güncellemelerini görmek için önce “Arkadaşlar” panosunu, sonra da “Durum Güncellemeleri” alt başlığını seçin veya arkadaşlarınız tarafından yakın zamanda paylaşılan albümleri görmek için “Fotoğraflar” panosunu seçin.

Eğer belirli bir uygulamadan (örneğin bir test) gelen haberlerin Haber Kaynağınızda görünmesini engellemek isterseniz, uygulama haberinin sağ üst köşesine geldiğinizde beliren “Gizle” düğmesine tıkladığınızda, haberi paylaşan arkadaşınızı veya uygulamayı gizleyecek iki düğme daha belirecektir. İkincisine tıkladığınızda belirli bir uygulamadan gelecek tüm haberlerin ana sayfanızda gösterilmesi engellenecektir.


Haber ayrı bir ana uygulama kullanılarak oluşturulmuş bir uygulamadan geliyorsa, ana uygulamadan gelen tüm haberlerin de ana sayfanızda görünmeleri engellenecektir.

Eğer arkadaşlarınızın Durum Güncellemeleri listesini bulmak istiyorsanız, ana sayfanızda sadece arkadaşlarınızın Durum Güncellemeleri’ni görmek için, sol gezinti panosu menüsünden “Arkadaşlar”ı seçin. Sonra, sayfanın sol tarafından “Durum Güncellemeleri” filtresini seçin.

Eğer arkadaşlarınızın ana sayfalarında gördükleri içeriği kontrol etmek isterseniz, arkadaşlarınızın ana sayfalarında gözüken haberler, yayınladığınız içeriğe, Yayıncı Denetimi ayarlarınıza ve arkadaşlarınızın filtre tercihlerine bağlıdır. Arkadaşlarınız yayınladığınız içerikleri her zaman gizleyebilirler, ancak Yayıncı Denetiminizdeki ayarları değiştirerek haberlerinizi görüp görmemeyi seçmelerini sağlayabilirsiniz.

Eğer yaptığınız aktivitelerin arkadaşlarınızın haber kaynağında çıkmasını engellemek isterseniz, “Hesap” menüsü içinde, “Gizlilik Ayarları”na girip, “Paylaştığım Şeyler” konusu içinde, “Gönderilerim” kısmını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Böylece örneğin beğendiklerinizi, yaptığınız yorumları yani durum güncellerinizi kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz.

Paylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 1 Geri İzleme }

Facebook Haber Kaynağı Ayarları
14 Ağustos 2010, 21:32

{ 31 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

Özlem 26 Eylül 2013, 15:19

Merhaba, ben facebook’a her girişimde başlıca haberler’i en yeniler’e manüel olarak çevirmek zorunda kalıyorum. Başlıca haberler nedense default olarak geliyor. En yeniler’in default olmasını nasıl saglayabilirim?

Cevapla

demir 29 Kasım 2011, 09:24

merhaba,face de benim beğendiklerimin başkalarının haber kaynağında görünmesini istemiyorum.Onun için yorumlarıda okuduktan sonra, ‘gizlilik ayarları’ menüsüne gittim ‘paylaştığım şeyler’ menüsünü bulmak için ama böyle bi menü yok,toplam 7 menü var ,nerede yanlış yapıyorum yardımcı olurmusunuz ? teşekkürler.

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 11:45

Kendi duvarında çıkan birşeyi beğendiğin ile ilgili bildirinin sağ üst köşesinde bir çarpı işareti var, onu tıkladığında karşına 4 alternatif çıkar, dilediğini seçebilirsin.

Cevapla

Deniz satır 19 Kasım 2011, 13:23

Merhaba
Bildirimler ile ilgili arkadaş listemdekilerin durum güncellemeleri, VBağlantı paylaşımları vss ben bunları almak istemiyorum nasıl yapabilirim bildirimler bölümünden bütün şıkları kaldırdım yinede sayfamı açtığımda arkadaşlarımın durum güncellemelerini bildirim olarak geliyor yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:02

hesap ayarlarına girince, en solda bildirimler linkine tıkla ve dilediğin ayarları orada yap.

Cevapla

göksel aktaş 03 Kasım 2011, 17:07

facebook actıgımda ilk olarak arkadaş ekle cıkıyor ne yaptımsa silemedim habaer kaynagı ilk cıksın en kısa sürede halledin tşkler

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:17

o mesajın altındaki “geç” (ingilizcesi “skip”) linkine tıkla.

Cevapla

şener 15 Ekim 2011, 20:40

benim facebook ana sayfamda başlıca haberler ve en yeniler yok ne yapabilirim lütfen yardım

Cevapla

webucu.net 06 Aralık 2011, 21:11

sağ üst köşedeki sıralama yazan linke tıkla.

Cevapla

ilker 14 Ekim 2011, 12:12

facebook sayfasında haber kaynağındaki en yeniler sekmesi ve başlıca haberler sekmesi gözükmüyor. gelen güncel durumları sırasıyla göremiyorum. bu sekmeler nasıl geri getirilir

Cevapla

webucu.net 08 Aralık 2011, 13:46

sıralama adlı bir link var sağ üst kçşede, oraya tıklayın.

Cevapla

alper 13 Ekim 2011, 12:47

meraba bende en yeniler görünmüyor sayfa karısık 10 saat 13 saat 3 saat öncesi falan gosteriyor en yeniler ibaresi yok bende yardımcı olurmusunuz

Cevapla

webucu.net 08 Aralık 2011, 13:46

muhtemelen başlıca haberler seçilidir sende. sıralama linkinin altında, en yenileri seçmelisin.

Cevapla

ersin 17 Eylül 2011, 00:11

haber kaynağını ve başlıca haberleri göremiyrum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

Cevapla

webucu.net 06 Aralık 2011, 21:19

duvarında sağ üst köşedeki sıralama adlı linke tıkla.

Cevapla

armatech 06 Temmuz 2011, 00:53

merhaba ben arkadaş olduğum kişilerin yayınlanmasını gizledim tekrar açmak istiyorum ama açamıyorum kimlerle arkadaş olduğumu tüm arkadaşlarım görebilsin diye yardımcı olurmusunuz ? saygılar……

Cevapla

webucu.net 06 Aralık 2011, 20:46

arkadaşlar kutucuğunun sol üst köşesindeki işaretten ayarlar yapılıyor.

Cevapla

Barışşş 30 Haziran 2011, 00:03

Ben Beğendiğim Yorumlar Videolar vs vs bağlantıları Arkadaşlarımın görmemesini istiyorum bunu nasıl yapıcam ?

Cevapla

webucu.net 20 Temmuz 2011, 15:45

Hesap > Gizlilik ayarları > Paylaştığım şeyler > Gönderilerim

bu kısmı dilediğin şekilde değştirebilirsin.

Cevapla

bum bum 23 Ekim 2010, 13:14

işe yaradı saolun

Cevapla

webucu.net 25 Ekim 2010, 11:26

rica ederim :)

Cevapla

sude 21 Ekim 2010, 02:25

Merhaba,

Ben de yaptığım yorumların arkadaşlarımın ana sayfasında görünmesini istemiyorum.Dediğiniz ayarı yaptığımda,o kişiye duvarımı kapatmış oluyorum.Ama ben o kişiye duvarımı kapatmak istemiyorum,sadece yaptığım yorumları görmesini istemiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler.

Cevapla

webucu.net 25 Ekim 2010, 11:47

Merhaba Sude,
Kendi paylaştığın bildirimler (video, beğenme, yorum vs.) bir bütündür ve sadece bir kısmını gizleyemezsin, ama belli kişiler için tüm bildirimlerini gizleyebilirsin. “Hesap” >“Gizlilik Ayarları”>”Ayarları özelleştir” sayfasındaki tüm kriterleri incelemeni öneririm.

Cevapla

müslüm akgünlü 05 Ekim 2010, 15:36

iyi günler alakanız için teşekkürler ama ben anlatamadım ben sadece aktiviteleri kapatmak istiyorum sizin söylediginizi yapınca duvar komple herkese kapanıyor paylaştıgım videolar kimse tarafından görünmüyor oysa ben sadece aktivitelerimin kimse tarafından görünmesini istemiyorum şunu begendi şuna yorum yaptıkimsenin görmesini istemiyorum

Cevapla

webucu.net 06 Ekim 2010, 11:09

Merhaba Müslüm,

1. “Hesap” >“Gizlilik Ayarları”>”Ayarları özelleştir”>“Paylaştığım Şeyler”>“Gönderilerim”>“Özelleştir”

“Gönderilerim” kısmında “Herkes”e değil, sadece belli kişilere kapatılması için, daha önce de yazdığım gibi “Özelleştir”e girip, istemediğin kişilerin adını tek tek vermelisin. Böylece “Herkes”e kapanmaz.

2. Yine aynı sayfanın alt kısmında “Başkalarının paylaştığı şeyler” bölümü var, burdan da “Özelleştir” ayarı yapıp, tek tek istemediğin kişilerin adını yazmalısın.

1. kısım senin paylaştıkların, 2. kısım ise başkalarının paylaştıklarına senin yaptığın yorum, etiketleme, yazılar vs.

NOT: Kendi paylaştığın bildirimler (video, beğenme vs.) bir bütündür ve sadece bir kısmını gizleyemezsin, ama belli kişiler için tüm bildirimlerini gizleyebilirsin. “Hesap” >“Gizlilik Ayarları”>”Ayarları özelleştir” sayfasındaki tüm kriterleri incelemeni öneririm.

Cevapla

müslüm akgünlü 01 Ekim 2010, 14:25

İyi günler bende yaptıgıım yorumlar ve begendigim fotolar herkes tarafından bilinmesinden rahatsız oluyordum dediginiz ayarı yaptım
(Hesap menüsü içinde, Gizlilik Ayarlarına Girip, “Paylaştığım Şeyler” konusu içinde, “Gönderilerim” kısmını dilediğin şekilde değiştirebilirsin) yazmışsınız SADECE BEN şecenegini yaptım duvarım tamamen kapandı paylaştıgım videolar folar v.s artık kimse tarafından görünmüyo

Cevapla

webucu.net 04 Ekim 2010, 09:40

Merhaba Müslüm,

“Sadece Ben” demek, tüm bu bahsettiğin fotoğraf vs.’i sadece senin görebileceğin anlamına gelir. Yani bu ayarları sadece sana görünsün diye ayarlamışsın.

“Hesap” menüsü içinde, “Gizlilik Ayarları”na girip, “Paylaştığım Şeyler” konusu içinde, “Gönderilerim” kısmında “Özelleştir” seçeneğinde dilediğin kişileri devre dışı bırakma opsiyonunu kullanabilirsin.

Cevapla

kaan gören 23 Eylül 2010, 16:54

facebooktaki aktivitelerimin tümü arkadaşlarımın haber kaynağında çıkıyor, bunu nasıl engelleyebilirim. dünde sormuştum cevaplanmadan silindi nedense?

Cevapla

webucu.net 24 Eylül 2010, 14:06

Merhaba Kaan,

Hesap menüsü içinde, Gizlilik Ayarlarına Girip, “Paylaştığım Şeyler” konusu içinde, “Gönderilerim” kısmını dilediğin şekilde değiştirebilirsin.

Bu arada, gönderdiğiniz tüm yorumlar öncelikle bloğumuzda onaydan geçip, ondan sonra yayımlanıyor. Dün gönderdiğin mesajın silinmemiş, sadece onay sürecine girdiği için, sen silindiğini düşünmüşsün.

Cevapla

doğu gerçekoğlu 22 Eylül 2010, 21:28

benim yaptığım aktiviteleri ‘arkadaşlarımın haber kaynağında’ çıkmasını nasıl engelleyebilirim. beğendiklerim, yaptığım yorular bile görünüyor.

şimdiden teşekkür ederim.

Cevapla

webucu.net 24 Eylül 2010, 14:03

Merhaba Doğu,

Hesap menüsü içinde, Gizlilik Ayarlarına Girip, “Paylaştığım Şeyler” konusu içinde, “Gönderilerim” kısmını dilediğin şekilde değiştirebilirsin.

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı