Facebook Giriş / Şifre Hataları! Facebook Hesap Devre Dışı İse Ne Yapılmalı?

30 Temmuz 2010

(KB/sn) Facebook

Bir çok kişi “Facebook Giriş” ve “Facebook Hesap Devre Dışı” problemini ile karşılaşıyor ve hesabını tekrar etkinleştirmekte problem yaşıyor.

Hesabınızı etkinleştirmek için;

http://www.facebook.com/ adresine girdikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp, tarafınıza otomatikman gönderilen maildeki linke tıklayarak hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için:

Ancak probleminiz halen devam ediyor ise;

ve Facebook nasıl açılır diye merak ediyorsanız, Facebook’un “Giriş/Şifre Hataları” (http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=login_password_bug) sayfasından bir mesaj göndermeniz size yardımcı olabilir. Bu sayfaya girildiğinde, “Konu:” kısmına mesajın başlığı (Ör: Facebook hesabım devre dışı kaldı, yardım lütfen), “Sorunun nasıl ortaya çıktığıyla ilgili açıklamalar ve adımlar:” kutucuğuna ise, yaşadığınız problem doğru ve dürüst bir şekilde özetlenmelidir. Problem ne zaman, nasıl oldu, Facebook’tan size mail gönderildi mi vb. Mesajınızı gönderirken size ulaşılabilecek bir e-posta adresi vermeye dikkat edin. Eğer giriş yaparken kullandığınız e-posta adresine erişebiliyorsanız bu kısma onu girin. Bu sayfaya sorunun nasıl ortaya çıktığıyla ilgili açıklamalar ve adımları doğru bir şekilde yazdığınız takdirde, sorununuz Facebook tarafından incelenecektir.

Eğer Facebook şifrenizi değiştirdiyseniz ve yeni şifrenizi hatırlayamadığınız için hesabınıza giremiyorsanız;

Facebook ana sayfasında “şifre” yazdığınız kutucuğun altında, “Şifreni mi unuttun?” linkine tıklamalısınız. Bu link sizi http://www.facebook.com/reset.php sayfasına yönlendirir. Bu sayfadaki talimatları takip ederek, şifrenizi resetlemelisizni. Böylece Facebook tarafından size gönderilecek maildeki talimatları takip ederek hesabınızı açabilirsin.

Eğer Facebook hesabınıza girmeye çalıştığınızda size aşağıdaki “Yanlış E-posta” mesajı çıkıyorsa;

tarayıcınızı yükseltmeniz sorununuzu çözebilir. Tarayıcı Yükseltme linkindeki talimatları takip ederek, tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz.

“Yanlış E-posta
Girdiğin e-posta hiçbir hesaba ait değil. Tarayıcının önbelleğini ve çerezleri bu talimatları izleyerek temizlemeyi deneyebilirsin.
Hesabınla ilişkili herhangi bir e-postayı, kullanıcı adını veya cep telefonu numarasını kullanarak giriş yapabilirsin. Lütfen bunları doğru yazdığından emin ol.”

Eğer “Facebook Hesabınız Kapatılmıştır” şeklinde bir mesaj alıyorsanız;

hesabınızın“GEÇİCİ” mi yoksa “TAMAMEN” mi kapatıldığına emin olmalısınız. Size gelen mesajlarda bu durum belirtilecektir. “GEÇİCİ” olarak devre dışı bırakılan hesaplar, bir süre sonra kendiliğinden açılmaktadır. Bu süre bazen 2-3 hafta olabiliyor. Bir süre bekleyebilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak Facebook’a durumunu izah eden bir mesaj atabilirsiniz.

Facebook Hesabım Kapatıldı

Facebook’un 500 Milyon kullanıcısı bulunmaktadır ve günde milyonlarca kullanıcı mesajı almaktadırlar. Bu bağlamda kullanıcılar ile bire-bir/direkt irtibat kurmaları mümkün değildir.Gönderdiğiniz mesajlar Facebook’un destek birimlerine iletilir, ancak size dönüş yapılacağı %100 kesin olmadığı gibi, geri dönmeleri 2-3 hafta da sürebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta, mail atarken çok ısrarcı olmayın, onlarca kez mail atıp, üst üste sık aralıklarla başvuru yapmanızı önermem, lakin Facebook ısrarcı davranışları olumsuz değerlendirmektedir.


Hesabınız “TAMAMEN” kapatılmış ise, tekrar açılması çok mümkün değildir. Karşınıza çıkan mesajda hesabın “TAMAMEN” kapatıldığı ibaresinin olup-olmamasına dikkat ediniz. Eğer böyle bir durum söz konusun ise, Facebook hesabınızı kullanırken “Kullanım Şartlarını” ihlal etmişsiniz demektir. Facebook bu konuda çok titiz davranmakta ve diğer kullanıcıları rahatsız eden kişilerin hesaplarını kapatmaktadır. Facebook Kullanım Şartları ile ilgili uyarıları bu linkte gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.

Hesabınızı tekrar etkinleştirmeye çalışırken, Facebook sizden 6 adımlık bir etkinleştirme istiyorsa;

ancak siz Facebook şifreniz ile girdiğinizde 2. adımda “hesabı doğrula” kısmında mail adresinize kod gönderilmediği için, 3. adıma geçemiyorsanız, mail ayarlarınızda bir problem olabilir. Facebook onay e-postasını verdiğiniz mail adresine kesinlikle gönderilmiştir. Ancak, Facebook’tan gelen e-postaların yanlışlıkla spam/önemsiz e-posta klasörlerine yerleştirilmediğinden emin olmak için mail filtrelerinizi lütfen kontrol edin. E-posta hesabınızın güvenli göndericiler listesine “@facebookmail.com” e-posta alanını mutlaka ekleyin. Facebook’tan hala e-posta almıyorsanız, İSS’nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) gelen e-posta trafiğini engellemediğinden emin olmak için lütfen İSS’nize başvurun. Sorun devam ederse, lütfen şikayetinizi buradan iletin:

E-posta Bildirimi Almıyorum

DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!

“Facebook Hesap Devre Dışı” problemini önlemek için;

Facebook hesabınıza tekrar girebilmek ve hesabınızın kapatılması problemini tekrar yaşamamak için “Facebook Hesap Devre Dışı” konulu yazımızdaki uyarıları dikkate almanız çok önemlidir.

DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!      DİKKAT!

Aşağıda “Facebook Giriş” hakkında detaylı bilgiler ve ipuçları bulunmaktadır.Paylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 3 Geri izlemeleri gönder }

Facebook Hesabı Yeniden Nasıl Etkinleştirilir?
12 Ağustos 2010, 21:00
Facebook Hesap Devre Dışı
26 Ağustos 2010, 13:44
Facebook Arkadaş Ekleme
06 Ekim 2010, 07:04

{ 115 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

birgül 27 Kasım 2011, 16:37

3 gün önce arkadaşımla mesajlaştıktan sonra facebook sayfamı kapattım tekrar açmak istedim ama açamadım 3 gün oldu facebook sayfama girdiğimde resmim gözüküyor arkadaşlardan gelen yorum resimlerini görüyorum,ara bölümüne çöktüğümde baş harfini yazdığım arkadaşların resimleri geliyor ama herzamantuhaf@topuza gönderdiğimiz bağlantıya tıklayın yazıyor ama sayfada nereye tıklarsam tıklayayım sayfamı açamıyorum ne yapmalıyım ayrıca arkadaşlarımda facebookuma giremiyor.

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 11:56

mailine iletilen bağlatıya tıkla.

Cevapla

metin 21 Kasım 2011, 09:02

ya ben arkadaşimı yanlışlıkla spamladım nasıl spamı geri alabilirim yardımcı olabılırmisinnz bna ??

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 11:52

alamazsın.

Cevapla

turgut 20 Kasım 2011, 01:39

dün facebook hesabım çalmaya çalıstılar hemen şifreyi deiştirdim ama facebook hesabı kitledi 24 saat sonra tekrar gel fln yyazıyordu bügün girdim hesabı güvene al felan onları yaptıktann sonra sag üstte anasayfa — profil olacagı yerde ayarlar var bide çıkıs ve sayfalar diye açılıyor kafayı yıycm ltfn yarıdm edn

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:00

Facebook’tan gelen uyarıları dikkate alın, eğer 24 saat sonra giriş yap deniyorsa, 24 saat geçmeden giriş yapmaya çalışmayın, hesabınız yoksa bloke olur.

Cevapla

serdar 17 Kasım 2011, 18:53

Arkadaşlar, şimdi bana guvenlik kontrolunde mesaj yolluyorlar fakat ben telefonumu kaybettim o yuzden faceye giremiyor gelen kodu goremiyorum eski yani kaybettigim hatta gidiyor kod, ne yapmam lazım, böyle bir problem yaşayan oldu mu aranızda? yardım ederseniz sevinirim. :(

Cevapla

Tansu 14 Kasım 2011, 23:03

Merhabaa biri banaa yardimci olabilirmiii ?? Facebook ta güvenlik kodu istiyor fakat gönderilen numaram kapatildi ve kod vermeeden giremiyorum bunun bi yöntemi varmi lüütfen yardiim ediin :(:(

Cevapla

ayşegül ayçiçek 14 Kasım 2011, 16:57

facebooku mun sohbet ayarlarının yapılmasını istiyorum acele nolur

Cevapla

webucu.net 30 Kasım 2011, 15:54

Her türlü Facebook ayarınızı sadece siz ve şifrenizi bilen kişiler yapabilir. Şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Ayarlarını nasıl yapacağınızı öğrenmek için burayı okuyunuz: http://www.webucu.net/facebook/facebook-sohbet-ayarlari/

Cevapla

ahmetatıcı benceoyle 06 Kasım 2011, 23:31

Benım Facebookuma Cep tlefonuna guvenlık kodu geldikten sonra girebiliyodum. ama ne olduysa silmişim numaramı ve kayıtlı hicbir cihaz yok ne yapmam gerekiyo ne olur yardım edın 3 yıldır o hesabı kullanıyorum. Face Sayfalarımda Var Yalvarırım Yardım Edin.

Cevapla

webucu.net 08 Aralık 2011, 14:16

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun” bağlantısına tıklayın. Hesabınızı doğru şekilde tanımlamak için adımları izleyin.

Hesabınızda kayıtlı olan e-postaların herhangi birine erişiminiz varsa, yeni şifrenin bu e-postalara gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Facebook giriş e-postanıza erişiminiz yoksa, e-posta adreslerinin altındaki “Bunlara erişiminiz yok mu?” bağlantısına tıklayın. Sonraki formda, sizinle iletişime geçilebilinecek geçerli bir e-posta adresi girin. (Not: Bu yalnızca sizin erişebildiğiniz bir e-posta adresi olmalıdır). Ardından güvenlik sorunuzu yanıtlamanız istenecektir. Güvenlik sorunuzu başarıyla yanıtladıktan sonra, hesabınıza yeniden erişim kazanmak için verilen talimatları izleyin.

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı