Facebook Arkadaşlık İsteği

24 Ekim 2010

(KB/sn) Facebook

 • Bir arkadaşlık isteğini silme / iptal etme nasıl yapılır? Evet. İstekler sayfasında bekleyen arkadaşlık istekleri ve gizli arkadaşlık istekleri silinebilir.
 • Bir arkadaşlık isteğini sildiğimde, karşı taraf bunu anlar mı? Hayır. Arkadaşlık isteği, onaylanacak arkadaşlıklar listenizden kaldırılacak ve gönderene bilgi verilmeyecektir.
 • Bir arkadaşlık isteğini sildiğimde ne olur? Bir arkadaşlık isteğini silerseniz, İstekler sayfasından sessizce silinir. Gönderen, isteği sildiğinizi bilmeyecektir. Ancak, aynı kişi gelecekte size bir istek daha gönderebilir.
 • Gizli arkadaşlık isteklerimi nerede görebilirim? Gizli arkadaşlık isteklerinizin listesini İstekler sayfasında görebilirsiniz.

 • Facebook‘ta bir arkadaşlık isteğini geri alma / arkadaşlık isteği geri çekme nasıl yapılır? Eğer yanlışlıkla bir arkadaşlık isteği gönderirseniz , gönderilen bir isteği “geri almanın” yolu yoktur.
 • Bir arkadaşlık isteği aldıktan sonra “Şimdi Değil”e tıklarsam ne olur? “Şimdi Değil”in tıklanması, daha sonra karar vermeniz için isteği gizleyecektir. Bir arkadaşlık isteğini gizlemeyi seçerseniz, istek bildirimi ana sayfanızda görünmeyecektir. İsteği daha sonra onaylamak veya silmek için:
  1. İstekler sayfasına gidin.
  2. “Gizli İstekleri Gör”ü seçin.
  3. İstekleri ayrı ayrı onaylayıp silebileceğiniz gibi, gizli isteklerinizin hepsini birden de silebilirsiniz.

 • Beni Arkadaş Olarak Ekleme” ve “Bana Mesaj Gönderme” bağlantıları için varsayılan ayarları nasıl düzenlerim? Kimlerin sizi arkadaş olarak ekleyebileceğini veya size mesaj gönderebileceğini “Gizlilik” sayfanızın “Temel Dizin Bilgileri” kısmından kontrol edebilirsiniz. Bir arkadaşlık isteğini gizler veya silerseniz, gönderenin haberi olmayacaktır. Buraya ulaşmak için şu adımları izleyin:
  1. Herhangi bir Facebook sayfasının üstünde yer alan Hesap açılır menüsünde “Gizlilik Ayarları” seçeneğini seçin.
  2. “Temel Dizin Bilgileri” kısmında “Ayarları gör”ü seçin.
  3. “Bana mesajlar gönderme” ve/veya “Bana arkadaşlık istekleri gönderme” ayarlarını değiştirin.

 • Almış olduğum beklemedeki tüm arkadaşlık isteklerini nasıl kaldırabilirim? İstekler sayfasında, her isteğin yanında bulunan “İsteği Sil”e tıklayın.
 • Facebook’ta arkadaşlık isteğim neden iletilmedi / Facebook ‘ta arkadaş ekleyemiyorum / Facebook arkadaşlık isteği gönderemiyorum: Bu durum ile son zamanlarda bir çok kullanıcı karşılaşmaktadır. Bu konu ile ilgili çok önemli uyarı ve püf noktaları için bu yazıya göz atınız! Bu yazıdaki uyarılara dikkat etmediiğiniz takdirde Facebook hesabınızın kapatılma tehlikesi bulunmaktadır!
 • Birisine arkadaşlık isteği gönderdim ama almamış. Bildirim e-postasını fark etmemiş veya henüz Ana sayfasında görmemiş olabileceğinden, istekle ilgili işlem yapması için lütfen kendisine biraz zaman tanıyın. Bu isteği Arkadaş Bulucu’yu kullanarak gönderdiyseniz, lütfen bu kişinin hesabında belirtilen bir e-posta adresine gönderdiğinize emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse, söz konusu kişinin hesabında gözükmeyecektir.

 • Bekleyen arkadaşlık isteklerim olduğu bildirimini aldım, ancak bekleyen istekleri göremiyorum. Öncelikle, lütfen bu isteği hesabınızda kayıtlı bir e-posta adresinden aldığınızdan emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse, hesabınızda gözükmeyecektir. Diğer kişiye hesabınızdan bir arkadaşlık isteği gönderebilir veya kendisinden doğru e-posta adresine arkadaşlık isteği göndermesini isteyebilirsiniz.
 • Bekleyen bir arkadaşlık isteğim olduğunu belirten bir e-posta aldım, ancak arkadaşlık isteğini göremiyorum. Lütfen bu isteği hesabınızda kayıtlı bir e-posta adresinden aldığınızdan emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse, hesabınızda gözükmeyecektir. Ayrıca, birisi, söz konusu kişinin arkadaşlık isteğini Ana sayfanızda görmezsiniz. Diğer kişiye hesabınızdan arkadaşlık isteği göndermekten çekinmeyin. Bunun yerine, arkadaşınızdan doğru e-posta adresine sizin için bir arkadaşlık isteği daha göndermesini de isteyebilirsiniz.
 • Gönderdiğim ve hala beklemede olan arkadaşlık isteklerini nasıl görürüm? Hangi isteklerin henüz kabul edilmediğini görebilir miyim? Şu an için sitede gönderdiğiniz ve beklemede olan tüm istekleri görebileceğiniz bir yer yoktur. Ancak, birinin profiline giderseniz aşağıdakilere bağlı olarak arkadaşlık durumunuzu anlayabilirsiniz.
  - “Arkadaş olarak Ekle”yi görüyorsanız, beklemede olan bir arkadaşlık isteğiniz yoktur.
  - “Arkadaşlık onayı bekleniyor”u görürseniz, henüz onaylanmamış bir istek göndermiş olduğunuzu anlarsınız.
  - “Arkadaşı sil” bağlantısını görüyorsanız, arkadaşlığınızı karşılıklı onayladığınızı anlarsınız.Paylaştıkça artan tat:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Twitter

Benzer Yazılar

{ 16 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

ilhan 02 Aralık 2011, 16:22

Yakın bir arkadaşıma arkadaşlık isteği gönderdim ve sonra bildirimlerimde arkadaşlık isteğimi kabul etti diye bildirim var ama arkadaş listeme eklenmedi. Neden?

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 11:35

Önce eklemiş, sonra da silmiş olabilir. Silinenlerde bildirim gelmiyor.

Cevapla

onur 26 Kasım 2011, 15:02

arkadaş eklemedikten sonra bu sitenin ne geregi kalıyo burası bir paylaşım sitesiama arkadaş ekleyip tanışamıyosun bunları yapmamalısınız haratsız olan varsa şikayet üzerine kapatabilirsiniz teşekürler

Cevapla

Dilek 12 Kasım 2011, 08:27

Arkadaşlar birisine arkadaşlık isteği göndermek nasıl olur bileniniz varsa cevabını yazsın

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:16

arkadaş olarak ekle butonuna tıklanır.

Cevapla

kadir andan 28 Ekim 2011, 20:26

slm ben hiç arkadaş ekleyemiyorum engellenmş hiç engellenmesini istemiyorum<3

Cevapla

webucu.net 30 Kasım 2011, 16:20

Arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişiler sizin isteğinizi kabul etmez ya da sizi tanımadığını belirten linki tıklarlarsa ve bu sayı belli bir limiti aşarsa, Facebook arkadaşlık isteği göndermenizi engeller. Bu fonksiyonu tekrar kullanmak istiyorsanız bir süre hiç kimseye istek göndermeyin, daha sonra da tanımadığınız kişilere istek görmeyi bırakın.

Cevapla

hakan 21 Eylül 2011, 18:07

bir arkadaş face de beni engelledi napabilirim

Cevapla

webucu.net 24 Ekim 2011, 13:16

Sizi engelledi ise, siz bir şey yapamazsınız.

Cevapla

Shadow 05 Ağustos 2011, 17:50

Yazı için teşekkürler, benim şöyle bir sorum olacaktı. Facebookta yeni bir kişiyle arkadaş olduğumda bu kişiyle arkadaş olduğumun kimse yada bazı kişiler tarafından görülmesini istemiyorum. Örnek verecek olursak A kişisi bana arkadaşlık teklif etti, ben onu ekledim fakat A kişisini eklediğimi benim Arkadaş listemdeki herkes Ana sayfasına giden Shadow A kişisi ile arkadaş oldu haberiyle gördü. Ben bu A kişisini ekleme haberimin kimse tarafından görülmemesini istiyorum. Böyle bir ayar varmı varsa nasıl yapılır.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevapla

webucu.net 06 Aralık 2011, 21:06

hesap ayarlarına girince soldaki bildirimler linkini tıkla, ve orada istediğin değişiklikleri yap.

Cevapla

Utku 05 Ağustos 2011, 11:51

ArkadaşLAr merhaba,

Bekleyen bir arkadaşlık isteğim olduğunu belirten bir e-posta aldım, ancak arkadaşlık isteğini göremiyorum. …. kayıtLı maiL adresime geLiyor. Çözemedim gitti, kaç kişiyi ekLeyemedim o yüzden .

Cevapla

webucu.net 05 Ağustos 2011, 11:58

en üst panelde sol üstte “Arkadaşlık İstekleri” kısmına tıkladığında, pencerenin altında “tüm arkadaşlık isteklerini gör” linkine tıklamalısın.

Cevapla

ismail 24 Temmuz 2011, 01:55

arkadaşlık isteği gönderildi şekilde duruyorsa ne anlama geliyor ?

Cevapla

webucu.net 04 Ağustos 2011, 12:50

Gönderdiğiniz kişi henüz kabul etmemiş olabilir.

Cevapla

songül korur 02 Şubat 2011, 10:08

çok güzel bir site

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı