Facebook Arkadaş Önerme

20 Ağustos 2010

(KB/sn) Facebook

Facebook hesabınıza girdiğiniz zaman sizin için Önerilen insanları ya da Sayfaları görebilirsiniz. Öneriler ana sayfada, yeni kullanıcı tanıtım turunda, Arkadaşlar sayfasında ve sitenin çevresindeki reklam alanında gösterilebilir. Daha fazla Öneri görmek için, “Tümünü Gör” bağlantısına tıklamanız gerekir.

Öneriler, hem Facebook’taki onaylı arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçmeniz, hem de tanıyor olabileceğiniz kişileri ve Facebook Sayfalarını size göstermek için önerilerde bulunur.

Facebook, parçası olduğunuz ağlar, ortak arkadaşlarınız, iş ve eğitim bilgileriniz, Arkadaş Bulucu’yu kullanarak aktardığınız arkadaşlarınız ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurarak sizin için Öneriler sunar.

Bu otomatik bir özellik olduğundan, zaman zaman tanımadığınız veya arkadaş olmak istemediğiniz kişileri de göstermektedir. Ancak burada bilmeniz gereken en önemli nokta, Facebook’un bu sayfada gösterilen kullanıcılara asla sizin adınıza arkadaşlık isteği göndermeyeceğidir. Yani endişeye gerek yok ;) Ancak arkadaş olmak istemediğiniz bir kişinin size sıkça önerilmesi sizi rahatsız edebilir. İstemediğiniz kişilerin Öneriler’de görünmemesi için adlarının yanındaki “X” işaretine tıklamanız gerekir. Böylecebu kişi Öneriler’den kaldırır ve bir daha bu kısımda belirmesini önler.

Eğer Facebook’un önerdiği tüm kişileri engellerseniz, Öneriler kısmı da gözükmez. Bu durumda Öneriler’e Arkadaşlar açılır menüsünden “Arkadaşlarını Bul”u seçerek erişmeniz gerekir. Daha fazla eşleşmeniz olduğunda, bu kısım ana sayfanızda yeniden belirecektir.


Facebook’taki herkesin sizi bu kutuda görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunu engellemek için Gizlilik Ayarları sayfasından gizlilik ayarlarınızı kısıtlayabilirsiniz. İletişim Bilgileri kısmı altından, “Beni arkadaş olarak ekleme” ayarını “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak değiştirebilirsiniz. Böylece herkes değil, sadece arkadaşlarınızın arkadaşları Öneriler kısmında sizi görebilecektir.

Facebook Arkadaş Ayarları İle İlgili Diğer YazılarPaylaştıkça artan tat:
  • Print
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Twitter

Benzer Yazılar

{ 1 Geri İzleme }

Facebook Arkadaş Ekleme
07 Eylül 2010, 13:54

{ 6 yorum… Aşağıda oku ya daBir tane ekle }

simge ışık 13 Kasım 2011, 17:27

ben yanlışlıkla arkadaşımı facemden iptal ettim.Ve birdaha asla facede görüşmemiz imkansızlaştı arkadaşımın profilene de gidemiyorum.nasıl çözümlenebilir

Cevapla

webucu.net 05 Aralık 2011, 12:14

birbirinize tekrar arkadaşlık isteği gönderip, önce arkadaş olun, ondan sonra da mesajlaşmaya devam edin.

Cevapla

aysu 18 Temmuz 2011, 11:18

merhaba bn facebook ta yeniyim kaç tane arkadaşım olursa,profilimde ‘bu kişi facebookta yeni arkadaş öner’ yazısı kalkar çok önemli bi cevap vereblrmisinz

Cevapla

webucu.net 20 Temmuz 2011, 15:20

O yazı sen üzerindeki çarpı işaretine basmadığın sürece kalkmaz, senin arkadaş sayınla bir ilgisi yoktur.

Cevapla

yasemin 09 Ağustos 2011, 22:16

Çarpı işareti nerede

webucu.net 10 Ağustos 2011, 08:42

Hemen sağında, biraz ileride. Ya da üst köşede. Nerden girdiğine göre değişiyor.

Cevapla

Önceki Yazı

Sonraki Yazı